Kielce - Fotograficzne pejzaże. galeriamarcel.pl

Przejdź do treści

Menu główne:Kielce


    "Mimo, że Kielce to nie Kraków czy Poznań, to i tu można znaleźć wiele ciekawych zabytków, zwiedzić kilka oryginalnych muzeów czy choćby pooddychać atmosferą ulicy Sienkiewicza."
Ulica Henryka Sienkiewicza, Rynek, okolice

    Na zdjęciach obejrzeć można reprezentacyjną, malowniczą ulicę Henryka Sienkiewicza w Kielcach, Rynek Miejski i kilka innych, ciekawych ujęć.


Pałac Biskupów Krakowskich, Muzeum Narodowe

    Gmach zamieszkiwany w przeszłości przez Biskupów Krakowskich. Obecnie główna siedziba Muzeum Narodowego w Kielcach. Miejsce posiadające, zaliczaną do najciekawszych w kraju, galerii malarstwa polskiego XVIII - XX w.


Bazylika katedralna

    

W Bazylice Katedralnej w Kielcach wyjątkową czcią otaczany jest Obraz Matki Boskiej Łaskawej Kieleckiej, 3 VI 1991 r. ukoronowany przez Jana Pawła II.

Muzeum Martyrologii Lat 1939 - 1956

    Dwie sale wystawowe zajmuje ekspozycja ukazująca dokumenty, zdjęcia oraz grypsy i relacje osób przebywających w więzieniu w czasie jego funkcjonowania.Park Miejski im. Stanisława Staszica w Kielcach

    Park Stanisława Staszica w Kielcach uznawany jest za jeden z najstarszych tego typu obiektów w Polsce. Pierwsze wzmianki pochodzące z 1804 r., opisują go jako "ogród włoski" o charakterze ozdobnym i użytkowym.

Na Wzgórzu Karczówka

    Wzniesienie o wysokości 339 m n.p.m. Ze względu na duże walory przyrodnicze i krajobrazowe objęto je w 1953 r. ochroną rezerwatową.<  Panorama Kielc widziana ze Wzgórza Karczówka  >

Cmentarz żydowski w Kielcach

    Na terenie cmentarza z ocalałych macew urządzono lapidarium. Tutaj także w zbiorowej mogile spoczywają Żydzi zamordowani w pogromie kieleckim.Info na podstawie przewodnika Góry Świętokrzyskie wydawnictw Pascal oraz MUZA SA

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego